March 25, 2025

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Justitie

DIICOT a dispus reținerea a șase persoane acuzate de trădare

DIICOT a dispus reținerea a șase persoane acuzate de trădare

  • Începând cu anul 2023, au constituit un grup infracțional care urmărește știrbirea suveranității și independenței statului român prin subminarea politică și a capacității de apărare a țării.
  • Din 2024, la grupare a aderat un alt inculpat, toți membrii desfășurând acțiuni continue, conștiente, publice sau conspirate în vederea îndeplinirii scopului propus.
  • Grupul este organizat pe tipul unei structuri de tip militar, cu eșaloane de conducere (stat major) și personal de execuție.

UPDATE

Serviciul Român de Informații nominalizează Rusia și precizează că expulzarea diplomaților ruși s-a făcut la cererea sa, în legătură cu arestările dispuse de DIICOT, astăzi, ale unor cetățeni români. Potrivit SRI, aceștia au cerut sprijinul Federației Ruse pentru organizarea unei lovituri de stat în România, schimbarea Constituției și scoaterea țării noastre din NATO.

Serviciul precizează, totodată, că expulzarea celor doi diplomați ruși,…

Citeşte mai mult

About Author

admin

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Shares